PODCASTS

BEAUTY WITH EKATERINA

A program for the young ladies at our school! Beauty is an art that is learned with time and practice. Ekaterina shares her beauty secrets: facial care, body care, hair care, makeup... Find out her tricks and tips. 

LES VIES DANS LES STROPHES

Sıradışı hayatları olan ünlü şairlerin dünyasına kapımızı aralıyoruz. Irmak, her bölümde o şairin anadiliyle bizlere sesleniyor...

WE ARE THE WOMEN

Breanne tells us stories of amazing women once every two weeks throughout the year.

HAKLARINI BİL, HAKLARINI KULLAN!

Haklarımızı biliyor muyuz? Biraz düşünün... Ya da Zeynep Selin (9C)’i dinleyin, konuyla ilgili aydınlatıcı bir açıklaması var. Öyleyse haklarımızı bilelim ve kullanalım!

MELOMANIA

Edebiyat ve müziğin buluştuğu program Melomania, bir roman ve sözü geçen eserin @sp_mediatheque takipçilerine çağrıştırdığı müzik listesinden oluşmakta. Roman hakkında bilgiler Mme. İdil'den, müzikler sizden!

"MADALYA"NIN ARKASI

O madalyaların arkasındaki hikayeler, çok şey anlatıyor aslında. Disiplin, sabır, motivasyon, tutku… Birçok olimpiyatta büyük başarılara imza atan sporcuların serüvenlerine Ada’yla birlikte dahil oluyoruz. 

DİZİLER BİR BAŞKADIR

Biliyoruz, hala bir dizinin 13. sezonunu iple çeken kişiler var aramızda... Ama diziler işte, bir başka! Dizi alemini takip etmekte zorlandığımız şu günlerde, 9. sınıf öğrencimiz Lal, dizi önerileri ve yorumlarıyla imdadımıza yetişiyor.

S-PACE GEEK

M Feyzi et M Korkut, les geekers officiels du lycée partagent leur passion ! Une émission drôle, instructive et décalée...

DALDAN DALA

Öğle yemeklerinin çatal bıçak sesleri arasında bilip-bilmediğimiz, görüp-görmediğimiz, hayalini kurduklarımız üzerinden cahilliğimizle konuşmaya başladık... Ekip: Mme Dilek, M Serhan, M İhsan

NE YAPMAK LAZIM?

Mme Neşe, her hafta, meslekleri hakkında bilgi veren mezunlarımızla buluşuyor.

KLASİK SANATÇILAR

Eren ile

AT THE MOVIES

Hani bir film izleriz ve sonra dilimize bir müzik dolanır. Bazen bir filmin başarısında anahtar rol oynayan film müzikleri, sinemacının evrenine bizi çeker. Sevilen filmlerin dilimize dolanan soundtrack’leri için Yağmur’a kulak verdik

UN FILM - UNE HISTOIRE

Deniz de 9ème revient chaque mois sur un film marquant.

HAVA DURUMU

Rehberlik öğretmenimiz Meryem Başkaya sizler için hava durumunu sunuyor.

MicroSPot

"Radyodaki Yükseköğretim Derginiz"

Psikolojik Danışman Egemen TUNAR'ın hazırladığı program, Türkiye ve yurtdışından yükseköğretime dair konuları gündemine alıyor.

LES FRERES AMIEUX - COLLECTIF DJ

Le collectif du Postman Quartet fait partie partage ses mix cette année sur Radio Pulchérie

HAZIRLIK SINIFLARI

Yıl boyunca sınıfların hazırladığı radyo projelerini bu bölümden dinleyebilirisiniz.

9. SINIFLAR

Yıl boyunca sınıfların hazırladığı radyo projelerini bu bölümden dinleyebilirisiniz.

10. SINIFLAR

Yıl boyunca sınıfların hazırladığı radyo projelerini bu bölümden dinleyebilirisiniz.

11. SINIFLAR

Yıl boyunca sınıfların hazırladığı radyo projelerini bu bölümden dinleyebilirisiniz.

KAYIT BULUNMUYOR

12. SINIFLAR

Yıl boyunca sınıfların hazırladığı radyo projelerini bu bölümden dinleyebilirisiniz.

KAYIT BULUNMUYOR

SAINT VALENTIN

Radio Pulchérie'de AŞK üzerine konuşuyoruz. 8-14 şubat haftasına özel hazırlanan, birbirinden ilgi çekici programları dinleyin.

ÖZEL PROGRAMLAR 

 

Yıl boyunca radyo projelerini bu bölümden dinleyebilirisiniz.

Art Spécifique

 

Des capsules sur l'art réalisées dans l'année 2019-2020 par notre professeur d'Arts Plastiques M Umut en collaboration avec Mme Ceyda. A écouter absolument ! Le programme existe en turc et en français...

Çorba de Culture

 

Le théâtre, le cinéma, les livres, la musique... M Julian vous propose un mélange étonnant et détonnant, une véritable soupe de culture qui, on vous rassure, est bonne pour notre santé.